Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2022 09:16

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΑΥΓΟΥΛΕΑ - ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ - Διαδικτυακή διημερίδα για τη χρήση της τεχνολογίας στην εκπαίδευση

Διαδικτυακή Διημερίδα

Τεχνολογίες Αιχμής στην Εκπαιδευτική Πράξη

Στις 2 και 3 Απριλίου, τα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου διοργανώνουν, τη 12η διημερίδα «Τεχνολογίες Αιχμής στην Εκπαιδευτική Πράξη». Η διημερίδα θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά για 2η συνεχή χρονιά και έχει ως αντικείμενο τη χρήση και αξιοποίηση της τεχνολογίας στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Η συμμετοχή στη διοργάνωση είναι χωρίς κόστος για τους ενδιαφερόμενους. Το πρόγραμμα και η φόρμα δήλωσης συμμετοχής είναι διαθέσιμα κάνοντας κλικ στα πεδία με κόκκινο χρώμα εδώ www.avgouleaschool.gr/διαδικτυακή-διημερίδα-τεχνολογίες/. Όσοι εκδηλώσουν ενδιαφέρον για τη διημερίδα, θα λάβουν λίγες μέρες πριν οδηγίες και τους συνδέσμους για όλες τις παρουσιάσεις ώστε να παρακολουθήσουν ελεύθερα εκείνες που επιθυμούν.

Σάββατο 2/4 – 09:15-14:30: Ομιλητές Κεντρικών Παρουσιάσεων (κατά σειρά εμφάνισής τους στο πρόγραμμα):

• Becky Keene – MS Ed. Educator, Speaker, Author - Director of Operations, insight2execution.

• Κυριάκος Πιερρακάκης - Υπουργός Επικρατείας και Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

•Alexa Joyce - Director of Digital Transformation & Skills, EMEA.

• Στέηβη Λιναρδάτου - Υποδιευθύντρια Γυμνασίου Εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα-Λιναρδάτου.

• Marco Vigelini - CEO of Maker Camp.

• Πρόδρομος Τσιαβός - Υπεύθυνος Ψηφιακής Ανάπτυξης του πολιτιστικού οργανισμού Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση.

• Μαρία Μελετίου-Μαυροθέρη - Καθηγήτρια Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου

• Didem Un Ates - Head of Applied Strategy, Data & AI, Microsoft Customer and Partner Solutions.

• Μιχάλης Μπλέτσας - Διευθυντής Πληροφορικής MIT Media Lab.

Κυριακή 3/4 – 09:30-14:00, Ενότητες: «Δημοτικό», «Ειδική και Συμπεριληπτική Εκπαίδευση», «Μαθηματικά», «Οικονομικά», «Οργάνωση Σχολικών Μονάδων», «Προσχολική Αγωγή», «Φιλολογικά», «Φυσικές Επιστήμες», «Ψηφιακά Εργαλεία Μάθησης», «Gamification in Education», «STREAM & Διαθεματικότητα»  και «International Section».

Βεβαιώσεις παρακολούθησης - Μετά τη διημερίδα θα σταλούν ηλεκτρονικά σε όσους παρακολουθήσουν.

Στην περίπτωση που οι ενδιαφερόμενοι αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα στην ηλεκτρονική δήλωση θα πρέπει να επικοινωνήσουν στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία, παρακαλείσθε να απευθύνεστε στη Γραμματεία Γυμνασίου-Λυκείου στο τηλέφωνο 211.500.2300 και ώρες 09:00-14:00 και 18:00-20:00.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2022 09:40