Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 14:58

ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ- ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Μ.Ν.ΡΑΠΤΟΥ Κύριο

Τα Εκπαιδευτήρια Μ. Ν. Ράπτου, επιθυμώντας να απαλύνουν τον πόνο των Τούρκων και Σύριων συνανθρώπων μας που επλήγησαν από τον μεγάλο σεισμό, θα αποστείλουν  ανθρωπιστική βοήθεια συνδράμοντας έτσι στην ανακούφισή τους.

Έτσι συγκεντρώσαμε και συνεχίζουμε να συγκεντρώνουμε στο σχολείο μας τα παρακάτω είδη:

1. Κουβέρτες, κλινοσκεπάσματα, υπνόσακους, μαξιλάρια

2. Τρόφιμα μακράς διάρκειας όπως όσπρια, κονσέρβες, μπισκότα, ξηρούς καρπούς

3. Βρεφικές τροφές, παιδικά γάλατα, πάνες και είδη βρεφικής φροντίδας

4. KIT ατομικής υγιεινής για γυναίκες

5. Ιατροφαρμακευτικό υλικό (παυσίπονα, αντιφλεγμονώδη, γάζες, επίδεσμοι, κουτιά πρώτων βοηθειών, φυσιολογικοί οροί)

Αφού ολοκληρώθηκε η συγκέντρωσή τους, το προσωπικό του σχολείου μας  τα συσκεύασει σε δέματα και φρόντισε για την αποστολή τους.

Ευχαριστούμε που για ακόμα μία φορά τις οικογένειες του σχολείου μας που μας βοηθούν να διδάξουμε έμπρακτα στα παιδιά μας το νόημα της χριστιανικής αγάπης!

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2023 15:25