Τετάρτη, 30 Ιουνίου 2021 13:24

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΎ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

Αξιότιμη κύριοι και κυρίες,

Παρακαλώ για την προώθηση προς κάθε ενδιαφερόμενο:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΎ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ:

Παρακολουθείστε την πρωτοποριακή και διαδραστική παρουσίαση που θα πραγματοποιηθεί σήμερα 30 Ιουνίου 2021 στις 7μμ. όπου Διοικητικό Προσωπικό και Κοσμήτορες των Σχολών και ο Πρύτανης θα ενημερώσουν για τα προγράμματα σπουδών, τη διαδικασία εισαγωγής και θέματα στέγασης.

ΚΑΝΕ ΕΓΓΡΑΦΗ

Επιπρόσθετα, θα υπάρχει σύνδεση με χώρους της πανεπιστημιούπολης. Έτσι, οι συμμετέχοντες θα έχουν  μια πραγματική εικόνα της Πανεπιστημιούπολης και των υποδομών που στηρίζουν τα προγράμματα σπουδών

Παράλληλα με την ολοκλήρωση της παρουσίασης οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συνδεθούν ζωντανά και να συνομιλήσουν σε εικονικά – virtual session με εξιδεικευμένους συμβούλους Εισδοχής για ερωτήματα ή απορίες που μπορεί να έχουν.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου κατέχει το συγκριτικό πλεονέκτημα καθώς προσφέρει την πιο ολοκληρωμένη δέσμη σπουδών στους τομείς Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Επιστημών Υγείας και Ζωής στην Κύπρο, με 23 προγράμματα σπουδών  – 11 εκ των οποίων προσφέρονται κατά αποκλειστικότητα από το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Η Νομική Σχολή του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου προσφέρει αυτοτελές πτυχίο Νομικής Ελληνικού Δικαίου που εξασφαλίζει εγγραφή στα Μητρώα Ασκούμενων Δικηγόρων της Ελλάδας, χωρίς εξετάσεις επάρκειας.

Η Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου είναι το πρώτο Business School στην Κύπρο και προσφέρει προγράμματα στους  τομείς Business, Οικονομικών, Ξενοδοχειακών, Λογιστικής, Χρηματοκοικονομικών και Μάρκετινγκ.

Η Σχολή Επιστημών της Αγωγής, Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών, εξετάζει την ανθρώπινη συμπεριφορά, τις τέχνες και την εκπαίδευση. Προσφέρει προγράμματα σπουδών όπως η Ψυχολογία, η Μουσική, τις Γραφικές Τέχνες και τα Νηπιαγωγικά.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου δέχεται αιτήσεις εισαγωγής νέων υποψηφίων αλλά και φοιτητών από μετεγγραφή για το Ακαδημαϊκό Έτος 2021-2022.

Έναρξη νέου κύκλου σπουδών : 4 Οκτωβρίου 2021

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 30 Ιουνίου 2021 13:56