Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2016 15:44

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ ΣΙΕΙΕ ΣΤΟ SBC TV

Αθήνα, 18 Mαρτίου  2016

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ ΣΙΕΙΕ ΣΤΟ SBC TV

Την Δευτέρα 21 Μαρτίου και ώρα 21.00 θα προβληθεί στο οικονομικό τηλεοπτικό κανάλι SBC μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Γενικού Γραμματέα στο Δ.Σ. του Συνδέσμου Ιδρυτών Ελληνικών Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων (ΣΙΕΙΕ) κ. Αλκη Παναγιωτόπουλου, με θέμα το Αυτόνομο Σχολείο.

Η συνέντευξη παραχωρήθηκε στον δημοσιογράφο Αθ. Παπανδρόπουλο που μαζί με την κυρία Λίνα Τσαγκαράκη έχει την ευθύνη της εκπομπής «Δρόμοι της Ανάπτυξης» που γίνεται με πρωτοβουλία της Ελληνικής Εταιρίας Διοικήσεως Επιχειρήσεων.

Στην συνέντευξη του ο κ. Άλκης Παναγιωτόπουλος επισήμαινε τις αρνητικές επιπτώσεις που έχει ο υπερβάλλων κρατισμός στο όλο εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας και τονίζει ότι στον σημερινό γρήγορα μεταβαλλόμενο κόσμο το αυτόνομο σχολείο μπορεί να αποτελέσει μία από τις λύσεις για την καλύτερη προσαρμογή της Ελληνικής κοινωνίας σε ένα κόσμο που κυριαρχούν η πληροφορία και η ταχεία μεταφορά γνώσεων.

Η εκπομπή «Δρόμοι της Ανάπτυξης» προβάλλεται κάθε Δευτέρα στις 21.00 και είναι διάρκειας 45 λεπτών.

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2016 16:08