Τετάρτη, 11 Μαρτίου 2020 13:47

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ : Τα ιδιωτικά σχολεία είναι δίπλα στη μάχη της κοινωνίας για την συγκράτηση της εξάπλωσης του SARS-Cov-2 Κύριο

Αθήνα , 11 Μαρτίου 2020

Τα ιδιωτικά σχολεία υποστηρίζουν πλήρως την κυβερνητική απόφαση για αναστολή της λειτουργίας των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, με στόχο την συγκράτηση της εξάπλωσης του ιού SARS-Cov-2. Είμαστε δίπλα στις οικογένειες των μαθητών μας στην προσπάθεια διατήρησης της κανονικότητας της ζωής τους.

Κάθε σχολείο, με τα μέσα που ήδη διαθέτει και την προετοιμασία που έχει ήδη κάνει, με συλλογικές προσπάθειες των διοικήσεων και των εκπαιδευτικών, προσπαθεί να συνεχίσει να παρέχει μαθήματα εξ αποστάσεως ώστε τα παιδιά μας να νιώσουν τους δασκάλους τους κοντά τους, να συνεχίσουν να συμμετέχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία και να βγουν πιο δυνατά μέσα από τη δοκιμασία αυτή.

Από τη μάχη για τον περιορισμό του ιού, η εκπαιδευτική κοινότητα πρέπει να βγει ισχυρότερη και σοφότερη.

ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 11 Μαρτίου 2020 17:02